Jan 27 2011

LibreOffice 3.3 ve větvi experimental

Rubrika: Balíčky, Software 18:19  

První stabilní vydání kancelářského balíku LibreOffice je k dispozici v repozitáři experimental. Projekt LibreOffice vznikl odchodem části vývojářů nespokojených s postoji firmy Oracle, která vyvíjí balík OpenOffice.org a zároveň došlo ke sloučení s projektem Go-oo, dřívější odnoží OpenOffice.org. I přes poměrně krátký vývoj došlo k podstatnému pročištění kodu a implementaci kodu nového. Součástí balíku jsou programy na které jste zvyklí z OpenOffice.org. Pokud chcete LibreOffice nainstalovat a používáte Debian Squeeze nebo Sid, musíte přidat repozitář experimental do sources.list:

deb http://ftp.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ experimental main non-free contrib

A poté nainstalovat:

$ sudo aptitude -t experimental install libreoffice

Komentáře k „LibreOffice 3.3 ve větvi experimental“

  1. KLFMANiK:

    a aky je rozdiel oproti http://www.libreoffice.org/download/ ??? teraz este verzia z experimental bude fungovat, ale neskor to nemusi platit … kym nebude squeeze backport

    ja by som uvital nieco na sposob PPA – aby to boli oficialne baliky dostupne cez apt/sources.list

  2. Ota Trkola:

    Experimental je oficiální zdroj a balíky jsou dostupné přes apt nebo např. Synaptic.

  3. KLFMANiK:

    dlhodobo vsak experimental nie je pouzitelny, dokonca ani teraz si to z experimental vetvy do Lenny-ho nenainstalujem; http://www.libreoffice.org/download/ som na Lenny neskusal

  4. Petr Krčmář:

    [3] Experimental je rozšířený repositář pro unstable. Předpokládá se, že když to s balíčkem půjde dobře, propadne časem do unstable. Pro stable je potřeba využít nějakých backports.

  5. KLFMANiK:

    [2],[4] ja o tom vsetkom viem, preto by som uvital, keby priamo na libreoffice.org boli oficialne zdroje pre rozne verzie – napriklad nieco podobne, ako ma napr. virtualbox (http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads – Debian-based Linux distributions – repository settings) alebo opera (http://deb.opera.com/), aby som nemusel nove verzie stahovat manualne, a aby som nebol casovo obmedzeny vydavanim danych balikov v distribucii – jednoducho ak by som chcel pouzit upstream verziu ihned po jej vydani …

    mozno sa casom dockame 😉

  6. Ota Trkola:

    [5] Já ti rozumím, ale podle mě se po vydání Debianu Squeeze dostane LibreOffice postupně do unstable a poté i do nového testingu a nebude takový repozitář podle mě potřeba. S Operou a Virtualboxem je to trochu jinak.

Vložit komentář